چاوز و رد نکردن تعارف یک کودک

روز سه شنبه 23 مرداد هوگو چاوز در مراسم اعطای اعتبار به بخش های دانشگاهی ونزوئلا که در فقیر ترین منطقه شهر کاراکاس و با حضور مردم منطقه، مسوولین کشور و میهمانان بین المللی برگزار می شد، به ناگاه متوجه تلاش یک کودک برای نزدیک شدن به جایگاه سخنرانی می شود که با ممانعت مسولین مراسم نمی تواند خود را به جایگاه برساند. وی فورا سخنرانی را قطع می نماید و از مسوولین می خواهد کودک را به جایگاه راهنمائی کنند. چند لحظه بعد کودک که نامه ای در دست دارد در آغوش چاوز جای می گیرد. چاوز سعی می کند با سوالاتی مانند اسمت چیست و چند سال داری کودک را به حرف در بیاورد که به خاطر اینکه کودک مشغول خوردن بیسکویت است فایده ای ندارد. به ناگاه چاوز از کودک می پرسد چی برای من آورده ای که کودک در جواب می گوید بیسکویت. چاوز هم می گوید خب به من بیسکویت بده غافل از اینکه تنها بیسکویتی که کودک همراه دارد همان است که در دهان دارد. کودک در پاسخ به رئیس جمهور ونزوئلا و در جلوی دوربین هائی که مراسم را به طور زنده از تمام کانال های تلویزیونی ونزوئلا پخش می کنند دست در دهان می برد و بخشی از غذای جویده شده را از دهان در می آورد و به چاوز تعارف می کند. در کمال بهت حاضرین چاوز تعارف کودک را رد نمی کند و لقمه از دهان در آورده شده کودک را می خورد و تحسین حاضرین را بر می انگیزد. چاوز در همان حال سخنرانی را که در مورد بلا های نظام سرمایه داری بود را ادامه می دهد و تاکید می کند در نظام سرمایه داری هیچ کس به فکر دیگری نیست در صورتی که در دیگر نظام های انسانی مردم حاضرند دارائی های خود را با دیگران نیز تقسیم کنند مانند همین کودک که حاضر شد حتی غذای در دهان خود را با دیگری تقسیم نماید.

برای دیدن فیلم مربوطه بر روی لینک زیر کلیک نمائید:

http://www.youtube.com/watch?v=BcKEYAulRf0

/ 4 نظر / 27 بازدید

پوپولیسم در حد افراطی آن یعنی همین. شنیده ام که آقای چاوز سفارش اونیفورم ژنرال ٤ ستاره برای خود داده و برای مادام العمر کردن دوران زمامداری خود دست وپا میزند آیا چنین اخباری درست میباشند؟

نمیدانم کجا باید بگوی

[گریه][گریه][زبان][شیطان][سبز][تایید][دست][عصبانی][نیشخند][ماچ][سوال][تعجب][خنده][هورا][گریه][شیطان][زبان][نیشخند][بغل][شوخی][سبز][خداحافظ][عصبانی][تعجب][سوال][قلب][ناراحت][لبخند][تایید][شوخی][سبز][گل][دست][شیطان][نیشخند][شیطان][شیطان][شیطان][شیطان][شیطان][شیطان]

[گریه][شیطان][عصبانی][تایید][خجالت][لبخند][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ]