انقلاب انرژی در ونزوئلا

 misionenergiaimg_4024.jpg
 
در تاریخ 17 نوامبر 2006 تلویزیون سراسری ونزوئلا آقای چاوز را در حالی به تصویر می کشید که وی در حال جایگزینی لامپ ها معمولی یک خانواده روستائی در ایالت نوئبا اسپارتای این کشور با لامپ های کم مصرف بود. این فعالیت ساعتی بعد توسط آقای چاور " انقلاب انرژی" نام گرفت. آقای چاوز از طریق تلویزیون به مردم ونزوئلا اعلام کرد که در چارچوب ماموریت "انقلاب انرژی" گروه های بی شماری به طور همزمان، بدون هیچ گونه هزینه ای، اقدام به تعویض لامپ های معمولی با لامپ های کم مصرف خواهند کرد.
 
امروز که این مطلب در این وبلاگ درج می گردد، بیش از 68 میلیون لامپ معمولی در سراسر  کشور ونزوئلا با لامپ های کم مصرف جایگزین شده اند.  اگر یک محاسبه سر انگشتی انجام دهیم  و توان لامپ ها معمولی که حدود 96 وات می باشد و لامپ های کم مصرف که حدود 15 وات می باشد ( به عبارتی ذخیره 81 وات در هر لامپ) را در نظر بگیریم، بهتر متوجه میزان بالای انرژِی ذخیره شده در این کشور خواهیم شد. از مزایای لامپ ها کم مصرف می توان به عمر بالای آنها (8 برابر عمر لامپ های معمولی)، مصرف الکتریکی پائین آنها (80 درصد لامپ ها معمولی)، نور مناسب و عدم تولید گرما اشاره کرد.
 
این ماموریت که به صورت مجانی و بدون هیچ گونه هزینه ای برای کاربران خانگی و تجاری انجام گرفت امروزه با نصب 68 میلیون لامپ کم مصرف در کشور 25 میلیون نفری ونزوئلا به آخر کار خود رسیده و اقدام مهم و ارزنده دیگری در پرونده دولت انقلابی آقای چاوز می باشد.
/ 5 نظر / 22 بازدید
صمد

سلام موفق باشيد .به سايت من هم سري بزنيد www.vasa.ir

نیما

سلام وبلاگ جالب و زیبابی دارید حاضر به تبادل لینک هستید؟

[قلب]

...

دو احمق بزرگ در جهان وجود دارند : 1- احمدی نژاد 2 - چاوز که تا مردم خودشون رو بدبخت نکنن دست بردار نیستند. . .

محمدرضا

احمق خودتی که تا صبح ماهواره نگاه میکنی و از حرفها و فیلماش اثر می گیری .